Kuzul ar Brezhoneg

Bodad aozadurioù sevenadurel brezhonek

Priz Langleiz

Prezidant: 
Kuzul ar Brezhoneg
Chomlec'h: 
Priz Langleiz c/o Kuzul ar Brezhoneg Espace Volta 1 rue Ampère 22300 Lannion
Pellgomz: 
02 96 48 03 00
Postel: 
info@brezhoneg.org

Krouet eo bet Priz Langleiz gant an itron Langleiz (1910-2005) goude marv ar skrivagner (1906-1975) . Roet e vez da wellañ levr ar bloaz e brezhoneg.
En em vodañ a ra ar bodad lenn ur wech ar bloaz.
__________________________________________________
1976 - Goulven Jacq (Pinvidigezh ar paour)
1977 - Non attribué
1978 - Tudual Huon (Ar chalboter huñvreoù - prose) ; Per Diolier (Ar veaj-se ur wech e oa - poésie) ; Goulc'han Kervella (Ar chase) ; Per Bourdellez (Danvez priedoù - traduction)
1979 - Non attribué
1980 - Non attribué
1981 - Per Roy (Evel-se e oamp)
1982 - Jef Philippe (Telenn ar c'hi)
1983 - Goulc'han Kervella (Laenneg medisin), Jakez Konan (Pikoù, mab e dad - traduction)
1984 - Jakez Konan (Kenavo Amerika)
1985 - Kristian Brisson (Skeud)
1986 - Yann Gerven (Brestiz o vreskenn)
1987 - Lukian Tangi (Per, Jakez, Yann hag ar re all)
1988 - Job Lec'hvien (Traductions de ar Bibl)
1989 - Frañseza Kervendal (Un aod, ur galon)
1990 - Josef Abasq “Didrouz” (Truez va Doue)
1991 - Youenn Olier (Ensemble de ses œuvres)
1992 - Erwan Evenou (Nikolazig ar broioù tomm)
1993 - Alan Heussaf (Geriaoueg Sant Ivi)
1994 - Ronan ar Glev (Dictionnaires)
1995 - Philippe Oillo (Blaz an holen)
1996 - Youenn Gwernig (Un dornad plu)
1997 - Alan Botrel (Orea)
1998 - Lan Tangi (Mousafir)
1999 - Non attribué
2000 - Tugdual Kalvez (Blaz ar vuhez)
2001 - Daniel Doujet (Ur c'hi maget mat)
2002 - Ronan an Henañ (Ensemble de ses articles)
2003 - Herve ar Gall (Piv a glevo?)
2004 - Mark Kerrain (Ar 5 skoed a Vreizh - traduction du livre de Evelyne Brisou-Pellen)
2005 - Maguy Kerisit (Ameli penn-koumoul)
2006 - Yann Bijer (Avel Gornôg)
2007 - Yann Fulub Dupuy (Ar gariadez vaen)
2008 - Mich Beyer (Etrezek an enez)
2009 - Herve Gouedard (Liñvadenn Kastellaodren)
2010 - Herve Bihan (Traoù Kouer)
2011 - Bernez Tangi (Ar Saouzanenn)
2012 - Pierre-Emmanuel Marais (Alje 57)
2013 - Erwan Hupel (Yudal)
2014 - Fañch Kerrain (Prederouriezh pe Philo-Sophia et Keal Doue war-lerc'h Auschwitz)
2015 - Nolwenn Korbell (evit komzoù he c'hanaouennoù)
2016 - Kristian Braz (Rebetiko hag istorioù all - Al Liamm)
2017 - Yulia Borisova (Spered lemm - Al Lanv)

Subscribe to RSS - Priz Langleiz
trouducru